EUROPEJSKI KONGRES MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW

W dniu 26 października 2023 r. uczniowie klasy 2E, uczestniczyli w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbywał się w Katowicach.

Ze względów organizacyjnych młodzież brała udział  tylko w pierwszym dniu kongresu, w czasie którego podjęto aż 15 tematów . Za ważne uznano te, które dotyczyły e-eksportu,  sztucznej inteligencji w biznesie , budowy i rozwoju firmy, znaczenia różnic kulturowych w budowaniu międzynarodowych relacji biznesowych, znaczenia kobiet na stanowiskach kierowniczych w świecie cyfrowym, opłacalności realizacji transformacji energetycznej.

Ważnymi gośćmi tego forum byli także znani politycy, sportowcy, biznesmeni, działacze społeczni tacy jak: premier Jerzy Buzek, a później Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Rafał Sonik, czy Janek Mela.

Skip to content