Wolontariat – Kurs Obsługi Komputera dla Seniorów

W marcu zakończył się 3-miesięczny Kurs Obsługi Komputera. Kurs odbywał się na terenie szkoły. Uczestnikami kursu byli seniorzy dzielnicy Warszawa – Żoliborz.

Kurs w formie wolontariatu prowadzili uczniowie naszej szkoły:

– Ivan Staniuk 1e

– Mikołaj Adamczyk 2e

– Mikołaj Bryk 2e

– Karol Czapp 2e

– Kacper Deja 2e

– Ivan Fedyk 2e

– Kacper Fluder 2e

– Michał Gadomski 2e

– Mikołaj Sawczuk 2e

– Oskar Seweryn 2e

– Filip Zieliński 2e

– Kamil Czernik 3e

– Jakub Dobkowski 3e

– Krystian Kopeć 3e

– Wiktor Piekarniak 3e

– Jan Polewski 3e

\

Seniorzy – uczestnicy kursu uczyli się skrótów klawiszowych i jak się nimi posługiwać w czasie pracy z komputerem. Pracując z programem Word stworzyli kartkę świąteczną dla najbliższych, napisali dla nich życzenia, a także założyli konta e-mail i dowiedzieli się w jaki sposób wysyłać oraz odbierać wiadomości. Nasi uczniowie pokazali seniorom jak dzięki aplikacji google maps poruszać się po mieście oraz odbyć wirtualny spacer po wybranych miastach w Europie i poza nią. Na zakończenie otrzymaliśmy od uczestników kursu piękne podziękowania za nasze działania.

W imieniu swoim oraz opiekunów wolontariatu dziękuję Wolontariuszom, którzy dobrowolnie zaangażowali się w Kurs Komputerowy, chętnie dzielili się z seniorami swoją wiedzą na temat korzystania z internetu i komputera oraz pomogli im oswoić się ze współczesną technologią.

Szczególne podziękowania należą się Pani Janinie Gnyś – opiekunce Kursu, która zainicjowała projekt, zachęciła uczniów do uczestnictwa w nim, a także co tydzień nadzorowała pracę naszych uczniów i przebieg spotkań.

Dziękuję także Panu Romanowi Górskiemu za pomoc w nawiązaniu kontaktu z Radą Seniorów Dzielnicy Żoliborz dzięki, której pozyskaliśmy uczestników naszego kursu oraz za wsparcie w jego realizacji.

 

Koordynator Wolontariatu – Anna Pustelniak

Skip to content