OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ NA WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ

17 marca 2023 roku Pani Janina Gnyś wraz z uczniami wyróżniającymi się pracą na lekcjach fizyki  na zaproszenie Wojskowej Akademii Technicznej uczestniczyła w Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej. Uczniowie z klas 1a, 2e, 3e, 3a i 4a5 mieli okazję zobaczyć jak studiuje się na wyższej uczelni. Profesorowie, doktorzy i studenci WAT-u zorganizowali dla uczniów zajęcia tematyczne dotyczące określonych obszarów nauki, którymi uczelnia zajmuje się na co dzień. Uczestnicy warsztatów mogli zmierzyć twardość wybranych materiałów, zaobserwować jak rozciągana jest metalowa próbka, zobaczyć pod mikroskopem detale budowy osy, szerszenia w trójwymiarze, a także poznać inne możliwości dzisiejszych mikroskopów. Ponadto uczniowie zaznajomili się z pracą różnego typu  drukarek  3d . Na koniec uczestniczyli w wykładzie z zakresu inżynierii materiałowej.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając pytania, wykonując polecenia instruktorów, odpowiadając na pytania wykładowców. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Mamy nadzieję, że zmotywuje naszych uczniów do dalszego poszerzania swojej wiedzy i pomoże w świadomym wyborze dalszej ścieżki kształcenia.

Skip to content