WARSZTATY NA WOJSKOWEJ AKADEMI TECHNICZNEJ

W dniu 14 czerwca 2023 r uczniowie klasy 1a:  Dawid Augustyniak , Mateusz Bosak , Adam Izdebski , Bartosz Szepietowski pod opieką p. J. Gnyś uczestniczyli w badaniach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Materiałowej w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie .

Uczniowie pod okiem pracowników naukowych tej uczelni oceniali strukturę i sprężystość metali – miedzi , aluminium , stali nierdzewnej .

Na początek przy użyciu mikroskopu optycznego dającego powiększenie 1000- krotne i mikroskopu skaningowego / elektronowego / powiększającego obraz 2000-krotnie oglądali struktury wewnętrzne próbek metali . Następnie maszyną Instram badali stopień wytrzymałości na rozciąganie próbek miedzi , aluminium , stali. Badania laboratoryjne wykonane przez uczniów są elementem projektu edukacyjnego z zakresu struktury wewnętrznej i sprężystości ciał stałych / metali /

 

Skip to content