Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

What do you know about the UK? – konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Czy Anglia jest częścią Wielkiej Brytanii czy Wielka Brytania jest częścią Anglii? Skąd pochodzi legendarny zespół The Beatles? Czy mieszkańca Liverpoolu określamy potocznie jako Scouser czy Brummie? Z jakiego miasta jest klub piłkarski Tottenham?

Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania (lub tak Ci się wydaję:) zapraszam  wszystkich chętnych uczniów klas I i II ZS nr 28 w Warszawie do udziału w konkursie wiedzy ogólnej o  Wielkiej Brytanii. Pytania będą oczywiście w języku angielskim:)

Konkurs odbędzie się we wtorek 24.05.2022 o godz. 12:15 ( 6 godzina lekcyjna) w auli.

Jeśli jesteś zainteresowany, proszę o informację do czwartku 19.05.2022  poprzez dziennik elektroniczny do nauczyciela Łukasza Grabowskiego. Liczba miejsc ograniczona!

Skip to content